Navigation


Propozice 2. turnaje SOTX Párovky 2014

Kdy:

Sobota 29. listopadu 2014

Kde:

Sportovní hala PF UJEP (mapy Google, mapy Seznam - bod A hala, bod B odbočka k hale z hlavní silnice), 400 01 Ústí nad Labem, České mládeže 8, GPS Loc: 50.395843, 14.011539. Hala je dostupná autem (parkoviště je hned u haly) i MHD (trolejbus č. 52 nebo autobus č. 11 - vystoupíte na zastávce Bezručova, přejdete na druhou stranu silnice a vydáte se Bezručovou ulicí, na jejíž konci již uvidíte tenisové kurty, za kterými je hala, z centra města trvá jízda trolejbusem přibližně 8 minut).

Časový harmonogram:

  • 9:00 hod. - 9:15 hod. - prezentace čtyřher mužů a čtyřher žen
  • 9:20 hod. - losování
  • 9:30 hod. - začátek hraní čtyřher
  • cca 12:30 hod. - prezentace mixů
  • cca 13:00 hod. - začátek hraní mixů
  • ukončení turnaje nejpozději v 18:00 hod.

Disciplíny:

Čtyřhra mužů, čtyřhra žen, smíšená čtyřhra.

Kdo se může zúčastnit:

Hráči od 18 let, kteří již minimálně 5 let nejsou registrováni v republikovém ani zahraničním badmintonovém svazu. Účast je povolena i hráčům, kteří sice registrováni jsou (nebo jsou neregistrováni méně než 5 let), ale hrají poslední 3 roky nejvýše některou z městských nebo oblastních soutěží a nikdy nehráli turnaje dospělých kategorie B a vyšší.

Pokud se hráč, který již v souladu s propozicemi na SOTX Tour někdy hrál, později u svazu zaregistruje, může hrát turnaje SOTX Tour i nadále.

Systém turnaje:

Všechny kategorie se hrají švýcarským systémem na 6 kol, utkání se hrají na dva vítězné sety, přičemž všechny sety (tedy i případný třetí) se hrají do 21 bodů se "stropem" 30 bodů. Pořadatelé si vyhrazují právo změnit systém turnaje s ohledem na počet přihlášených párů v jednotlivých disciplínách.

Míče:

Hraje se se žlutými plastovými míčky Yonex Mavis 350 (modrý pruh - střední rychlost). Míče dodá pořadatel.

Startovné:

250 Kč v případě účasti v obou disciplínách, 150 Kč v případě startu v jedné disciplíně. Platí se v den turnaje při prezentaci (platí se hotově, nebude možné platit platební kartou - prosíme o připravení si přesné částky).

Přihlášky:

Přihlásit se můžete v podmenu Obsazovačka nebo na mail info@ebadminton.cz. Požadované údaje jsou jméno, příjmení, e-mail, disciplina a jméno a příjmení spoluhráče (spoluhráčky). Zasláním přihlášky zároveň potvrzujete souhlas se zněním propozic a to, že vyhovujete požadavkům na účast.

Cíl turnaje:

Cílem turnaje je především se dobře pobavit a zahrát si. Vzhledem k systému turnaje (viz. Časté dotazy) je turnaj vhodný pro hráče všech výkonnostních úrovní.

Ceny:

Věcné ceny od partnerských firem (za pořadí ve všech kategoriích, losované ceny).

Organizátoři:

Petr Pilař, Ondřej Hájek, Tomáš Kostka

Další:

Účast na vlastní nebezpečí a vlastní zodpovědnost.

Hraje se dle pravidel Českého badmintonového svazu.

Organizátor má právo na odůvodněné změny.

Podáním přihlášky potvrzuje účastník souhlas se zněním těchto propozic.

Vyžadujeme obuv nezanechávající stopy a nikterak nepoškozující hrací povrch.

Žádáme Vás o dochvilnost, turnaj začne přesně v 9:30 hod. Kdo se nestihne prezentovat do 9:15, nebude moci již hrát.

Švýcarský systém zaručuje, že všichni odehrají podobné množství zápasů (v případě sudého počtu účastníků odehrají všichni přesně stejný počet, v případě lichého počtu účastníků, či zranění nějakého hráče v průběhu turnaje mohou někteří účastníci odehrát o jeden zápas méně).

Prosíme, abyste si udělali čas na celý den, ať svým odchodem nenarušíte běh turnaje.

Vyhrazujeme si právo změnit systém turnaje podle počtu přihlášených, snaha bude o to, aby si všichni zahráli co nejvíce.