Navigation


Propozice série SOTX Tour 2015

Počet turnajů:

Série bude sestávat z 5 bodovaných turnajů a závěrečného "SOTX Masters".

Ceny:

Hlavní věcnou cenu v kategorii mužů obdrží vítěz turnaje SOTX Masters, na který se kvalifikuje 8 nejlepších hráčů dle SOTX žebříčku.

Hlavní věcnou cenu v kategorii žen obdrží nejlepší hráčka v pořadí SOTX žebříčku. Pokud by byla účast žen v průměru vyšší než 16 hráček, bude uspořádán závěrečný turnaj i v kategorii žen a hlavní cenu by pak neobdržela vítezka žebříčku, ale vítězka závěrečného turnaje.

Pohár za nejlepšího hráče série v kategorii mužů obdrží nejlepší hráč v konečném pořadí SOTX žebříčku.

Pohár za nejlepší hráčku série v kategorii žen obdrží nejlepší hráčka v konečném pořadí SOTX žebříčku.

Rozdělení do kategorií

Hráči jsou na jednotlivých turnajích série rozděleni do dvou kategorií dle výkonnosti. Výkonnost je určena na základě elo žebříčku. Hráči s aktuálním elo 1550 a vyšším jsou zařazeni do kategorie A, hráči s aktuálním elo nižším než 1450 jsou zařazeni do kategorie B. Noví hráči a hráči s elo v rozmezí 1450-1549 si mohou zvolit, v které kategorii se turnaje zúčastní (začátečníkům a mírně pokročilým doporučujeme začít v kategorii B). Ženy hrají dohromady s muži. Elo body z turnajů SOTX Tour, kde hrály ženy zvláštní kategorii se jim nezapočítávají (nelze to vzhledem k systému soutěže).

Hranice elo bodů pro zařazení do jednotlivých kategoriích se mohou na jednotlivých turnajích mírně měnit (+-50 bodů) tak, aby obě kategorie turnaje měly dostatečný počet účastníků.

Bodování

Hráči budou za každý turnaj dostávat body dle konečného pořadí v turnaji následujícím způsobem:
V kategorii A vítěz turnaje 70 bodů, druhý v pořadí 68 bodů a dále již dostane každý další hráč o bod méně než hráč před ním. V kategorii B dostane první hráč o 5 bodů více než poslední hráč kategorie A a každý další hráč v pořadí pak dostane o bod méně. V případě, že se turnaj pro nedostatek hráčů v některé kategorii odehraje pouze v jedné skupině, je hodnocení skupiny stejné jako hodnocení kategorie A.

Celkové pořadí hráčů a hráček v sérii bude počítáno v tzv. SOTX žebříčku, kam se hráčům a hráčkám započítávají 3 nejlepší umístění na turnajích série. V případě rovnosti bodů rozhoduje o vítězi Tour nejvyšší jednotlivý bodový zisk, případně druhý či třetí nejvyšší bodový zisk (to v případě rovnosti předešlých). Nejvyšší bodový zisk je opět brán pouze ze tří započítávaných turnajů. Pokud by nerozhodlo ani toto dodatečné kritérium, budou rozhodovat vzájemné zápasy hráčů z celé sezóny (postupně bude rozhodováno dle vítězství, rozdílu setů, rozdílu míčů).