Navigation


Propozice turnaje Badhopman Cup 2015

Kdy:

Sobota 21. listopadu 2015

Kde:

Sportovní hala PF UJEP (mapy Google, mapy Seznam - bod A hala, bod B odbočka k hale z hlavní silnice), 400 01 Ústí nad Labem, České mládeže 8, GPS Loc: 50.395843, 14.011539. Hala je dostupná autem (parkoviště je hned u haly) i MHD (trolejbus č. 52 nebo autobus č. 11 - vystoupíte na zastávce Bezručova, přejdete na druhou stranu silnice a vydáte se Bezručovou ulicí, na jejíž konci již uvidíte tenisové kurty, za kterými je hala, z centra města trvá jízda trolejbusem přibližně 8 minut).

Časový harmonogram:

  • 9:30 hod. - 9:50 hod. - prezentace
  • 9:50 hod. - losování
  • 10:00 hod. - začátek hraní

Disciplíny:

Turnaj smíšených párů (1 žena, 1 muž), kombinace singlů + mixů v jednom setu do 35 bodů.

Pravidla – set začíná dámským singlem, po té co jedna z hráček dosáhne 10 bodů nastupuje mužský singl a pokračuje se v odehraném skóre. Po té co jeden z mužů dosáhne 20. bodu nastupuje mix a set se dohrává do 35 bodů (set nemusí skončit o 2 body, je tedy možný i výsledek 35:34).

Příklad:
Zápas Karla a Věrky proti Bohumilovi s Lízou: Věrka vede v singlu nad Lízou 10:6, dámy odcházejí z kurtu. Líza je trošku smutná, ale v singlu pokračují muži. Stav 10:6 promění Bohumil na 15:20. Věrka Karla sjede, že její oběť byla zbytečná, ale ještě je čas na záchranu. Po dosažení dvacátého bodu proti sobě nastupují v mixu Karel a Věrka proti Bohumilovi s Lízou a ten dohrají až do dosažení 35 bodů. V tu chvíli set končí. (...zda vyhrál Karel s Věrkou nebo Bohumil s Lízou se už bohužel nikdy nedozvíme...)

Kdo se může zúčastnit:

Hráči od 18 let.

POZOR, ZMĚNA PROPOZIC!

Ruší se rozdělení na neregistrované a registrované a nahrazuje se skupinami A – pokročilí a B – mírně a středně pokročilí.

Rozdělení a obsazenost najdete v SOUPISCE, případná uvolněná místa nabídneme náhradníkům.

Stávající přihlášené prosíme o souhlas se změnou v co nejbližším termínu.

Systém turnaje:

Obě kategorie hrají švýcarským systémem. Počet kol pořadatel určí až podle počtu přihlášených, garantujeme však minimálně 8 kol. V případě, že v jedné ze skupin bude méně, než 9 přihlášených párů, sloučí se obě skupiny dohromady, ceny se však rozdělí do obou kategorií.

Míče:

Hraje se se žlutými plastovými míčky Yonex Mavis 350 (modrý pruh - střední rychlost). Míče dodá pořadatel.

Pokud se všichni čtyři hráči před vzájemným zápasem dohodnou, mohou hrát VLASTNÍMI péřovými míči. Pořadatel péřové míče nedodává.

Startovné:

200,- Kč za osobu, platí se v den turnaje (platí se hotově, nebude možné platit platební kartou - prosíme o připravení si přesné částky).

Občerstvení:

Drobné občerstvení v ceně startovného.

SOUTĚŽ o nejlepší BUCHTU !!!

Upeč a přivez něco dobrého podle receptu z rodinné pokladnice (alespoň o velikosti klasického plechu nebo větší dortové formy) a budeš zařazen do soutěže.
Navíc získáš „buchtovné“ – tj. slevu 50,- Kč ze startovného.
Pro vítěze, kterého určí sami konzumující hráči, máme připravenou věcnou cenu.

Přihlášky:

Přihlásit se můžete na mail majahudova@gmail.com. Požadované údaje jsou jméno, příjmení a e-mail. Zasláním přihlášky zároveň potvrzujete souhlas se zněním propozic a to, že vyhovujete požadavkům na účast. Obsazenost turnaje můžete sledovat v TÉTO TABULCE.

Ceny:

Pohár, drobné ceny od sponzorů, diplomy.

Organizátoři:

Mája Hůdová a Míša Gregorová

Další:

Účast na vlastní nebezpečí a vlastní zodpovědnost.

Organizátor má právo na odůvodněné změny.

Podáním přihlášky potvrzuje účastník souhlas se zněním těchto propozic.

Vyžadujeme obuv nezanechávající stopy a nikterak nepoškozující hrací povrch.

Žádáme Vás o dochvilnost, turnaj začne přesně v 10:00 hod. Kdo se nestihne prezentovat do 9:50, nebude moci již hrát.

Švýcarský systém zaručuje, že všichni odehrají podobné množství zápasů (v případě sudého počtu účastníků odehrají všichni přesně stejný počet, v případě lichého počtu účastníků, či zranění nějakého hráče v průběhu turnaje mohou někteří účastníci odehrát o jeden zápas méně).

Prosíme, abyste si udělali čas na celý den, ať svým odchodem nenarušíte běh turnaje.

Vyhrazujeme si právo změnit systém turnaje podle počtu přihlášených, snaha bude o to, aby si všichni zahráli co nejvíce.