Navigation


Propozice 30. ročníku Vánočního turnaje

Turnaj je zároveň započítáván jako do SOTX Tour 2017 jako čtvrtý turnaj série.

Kdy:

Sobota 9. prosince 2017

Kde:

Sportcentrum Trnovany, Emilie Dvořákové 1630, 415 01 Teplice, GPS Loc: 50.6557519N, 13.8325889E (mapy Google, mapy Seznam). Hala je dostupná autem (parkoviště je hned u haly) i MHD (zastávka - Teplice, Dopravní podnik).

Časový harmonogram:

  • 9:00 hod. - 9:15 hod. - prezentace
  • 9:20 hod. - losování
  • 9:30 hod. - začátek hraní
  • ukončení turnaje očekáváme okolo 17 hod.

Disciplíny:

Dvouhra kategorie A a dvouhra kategorie B. Do kategorie A jsou zařazeni hráči s aktuálním elo 1550 a vyšším (viz. elo žebříček ), do kategorie B hráči s aktuálním elo nižším než 1500. Noví hráči a hráči s elo v rozmezí 1500 až 1549 si mohou zvolit, v které kategorii budou hrát. Muži a ženy hrají společně, záleží pouze na výkonnosti určené elo žebříčkem.

Kdo se může zúčastnit:

Hráči od 18 let, kteří již minimálně 5 let nejsou registrováni v republikovém ani zahraničním badmintonovém svazu. Účast je povolena i hráčům, kteří sice registrováni jsou (nebo jsou neregistrováni méně než 5 let), ale hrají poslední 3 roky nejvýše některou z městských nebo oblastních soutěží a nikdy nehráli turnaje dospělých kategorie B a vyšší.

Pokud se hráč, který již v souladu s propozicemi na SOTX Tour někdy hrál, později u svazu zaregistruje, může hrát turnaje SOTX Tour i nadále.

Systém turnaje:

Obě kategorie hrají švýcarským systémem na 6 kol, utkání se hrají na dva vítězné sety, přičemž všechny sety (tedy i případný třetí) se hrají do 21 bodů se "stropem" 30 bodů.

Míče:

Hraje se se žlutými plastovými míčky Yonex Mavis 350 (modrý pruh - střední rychlost). Míče dodá pořadatel.

Startovné:

250 Kč, platí se v den turnaje při prezentaci (platí se hotově, nebude možné platit platební kartou - prosíme o připravení si přesné částky).

Přihlášky:

Přihlásit se můžete od 18. listopadu v podmenu Obsazovačka nebo na na mail info@ebadminton.cz. Požadované údaje jsou jméno, příjmení a e-mail. Zasláním přihlášky zároveň potvrzujete souhlas se zněním propozic a to, že vyhovujete požadavkům na účast.

Guláš:

S přihlášením na turnaj je možné si objednat guláš za 40 Kč. Peníze za guláš budou vybírány společně se startovným.

Posezení po turnaji:

Po skončení turnaje máme v plánu vánočně posedět v baru sportovního centra. Pokud se k nám chcete přidat, zaškrtněte příslušnou volbu při přihlášení na turnaj, abychom rezervovali dostatečný počet míst. Pokud přijedete vozem a zúčastníte se posezení, je možné auto zanechat přes noc před halou (areál je přes noc uzavřen) a vyzvednout si ho během neděle.

Cíl turnaje:

Cílem turnaje je především se dobře pobavit a zahrát si. Vzhledem k systému turnaje (viz. Časté dotazy) je turnaj vhodný pro hráče všech výkonnostních úrovní.

Ceny:

Poháry pro vítěze a věcné ceny od partnerských firem (za pořadí v obou kategoriích, losované ceny).

Organizátoři:

Petr Pilař, Ondřej Hájek, Tomáš Kostka

Další:

Účast na vlastní nebezpečí a vlastní zodpovědnost.

Hraje se dle pravidel Českého badmintonového svazu.

Organizátor má právo na odůvodněné změny.

Podáním přihlášky potvrzuje účastník souhlas se zněním těchto propozic.

Vyžadujeme obuv nezanechávající stopy a nikterak nepoškozující hrací povrch.

Žádáme Vás o dochvilnost, turnaj začne přesně v 9:30 hod. Kdo se nestihne prezentovat do 9:15, nebude moci již hrát.

Švýcarský systém zaručuje, že všichni odehrají podobné množství zápasů (v případě sudého počtu účastníků odehrají všichni přesně stejný počet, v případě lichého počtu účastníků, či zranění nějakého hráče v průběhu turnaje mohou někteří účastníci odehrát o jeden zápas méně).

Prosíme, abyste si udělali čas na celý den, ať svým odchodem nenarušíte běh turnaje.

Vyhrazujeme si právo změnit systém turnaje podle počtu přihlášených, snaha bude o to, aby si všichni zahráli co nejvíce.