Navigation


Propozice SOTX Masters 2019

Kdy:

Neděle 26. ledna 2019

Kde:

Sportovní hala PF UJEP (mapy Google, mapy Seznam - bod A hala, bod B odbočka k hale z hlavní silnice), 400 01 Ústí nad Labem, České mládeže 8, GPS Loc: 50.395843, 14.011539. Hala je dostupná autem (parkoviště je hned u haly) i MHD (trolejbus č. 52 nebo autobus č. 11 - vystoupíte na zastávce Bezručova, přejdete na druhou stranu silnice a vydáte se Bezručovou ulicí, na jejíž konci již uvidíte tenisové kurty, za kterými je hala, z centra města trvá jízda trolejbusem přibližně 8 minut).

Časový harmonogram:

  • 9:45 hod. - 10:00 hod. - prezentace
  • 10:05 hod. - losování
  • 10:10 hod. - začátek hraní
  • ukončení turnaje očekáváme okolo 15 hod.

Kdo se může zúčastnit:

Prvních 8 hráčů redukovaného mužského SOTX žebříčku 2019 (počítají se 2 nejlepší výsledky). Při neúčasti některého hráče přechází právo účasti na další hráče v žebříčku. Při rovnosti součtu bodů hráčů rozhoduje o pořadí pro právo účasti i pro nasazení do skupin turnaje nejlepší umístění hráče v jednotlivých turnajích. Při shodě nejlepšího umístění se bere ohled na druhé nejlepší umístění hráče, pak třetí pak čtvrté. Pokud bude vše shodné, rozhodne los.

Systém turnaje:

Hrát se bude podobným systémem jako je hráno tenisové Masters, ale s dohráváním do kompletního pořadí (každý hráč 5 zápasů).

Hráči budou nasazeni do dvou skupin dle pořadí účastnících se hráčů v SOTX žebříčku (hráči v pořadí 1, 4, 5 a 8 ve jedné skupině, ve druhé 2, 3, 6 a 7). První dva z každé skupiny postupují do finálového "pavouka" daného finále, ostatní jdou do pavouka útěchy. Pavouk se bude dohrávat tak, aby bylo známo kompletní pořadí, takže každý by měl odehrát 5 zápasů (na dva vítězné plnohodnotné sety - i případný třetí set se hraje do 21).

Pořadí zápasů v každé skupině bude následující: pro první kolo ve skupině určí dvojice los, ve druhém kole se v jednom zápase utkají vítězové spolu, v druhém ti co prohráli, ve třetím kole skupiny pak zbylé dva zápasy.

O pořadí ve skupině rozhodnou dále uvedená kriteria v uvedeném pořadí: větší počet vítězství, vzájemný zápas, lepší rozdíl vyhraných a prohraných setů, větší počet vyhraných setů, lepší rozdíl vyhraných a prohraných výměn, větší počet vyhraných výměn. Pokud by nerozhodlo žádně z těchto kriterií, budou hráči vyloučeni za provokaci vůči pořadatelům :-)

Míče:

Hraje se se žlutými plastovými míčky Yonex Mavis 350 (modrý pruh - střední rychlost). Míče dodá pořadatel.

Startovné:

250 Kč, platí se v den turnaje při prezentaci (platí se hotově, nebude možné platit platební kartou - prosíme o připravení si přesné částky).

Cíl turnaje:

Cílem turnaje je především se dobře pobavit a zahrát si.

Ceny:

Vítěz finále bude oceněn věcnou cenou od firmy SOTX.

Organizátoři:

Petr Pilař, Ondřej Hájek, Tomáš Kostka

Další:

Účast na vlastní nebezpečí a vlastní zodpovědnost.

Hraje se dle pravidel Českého badmintonového svazu.

Organizátor má právo na odůvodněné změny.

Podáním přihlášky potvrzuje účastník souhlas se zněním těchto propozic.

Vyžadujeme obuv nezanechávající stopy a nikterak nepoškozující hrací povrch.

Žádáme Vás o dochvilnost, turnaj začne přesně v 10:10 hod. Kdo se nestihne prezentovat do 10:00, nebude moci již hrát.

Prosíme, abyste si udělali čas na celý den, ať svým odchodem nenarušíte běh turnaje.

Vyhrazujeme si právo změnit systém turnaje podle počtu přihlášených, snaha bude o to, aby si všichni zahráli co nejvíce.