Navigation


Propozice 34. ročníku Vánočního turnaje

Kdy:

Sobota 3. prosince 2022

Kde:

Sportovní hala PF UJEP (mapy Google, mapy Seznam - bod A hala, bod B odbočka k hale z hlavní silnice), 400 01 Ústí nad Labem, České mládeže 8, GPS Loc: 50.395843, 14.011539. Hala je dostupná autem (parkoviště je hned u haly) i MHD (trolejbus č. 52 nebo autobus č. 11 - vystoupíte na zastávce Bezručova, přejdete na druhou stranu silnice a vydáte se Bezručovou ulicí, na jejíž konci již uvidíte tenisové kurty, za kterými je hala, z centra města trvá jízda trolejbusem přibližně 8 minut).

Časový harmonogram:

  • 15.30 hod. - 15.45 hod. - prezentace
  • 15.50 hod. - losování
  • 16.00 hod. - začátek hraní
  • ukončení turnaje očekáváme nejpozději ve 22 hod.

Disciplíny:

Při dostatečném počtu hráčů dvouhra kategorie A a dvouhra kategorie B. Do kategorie A jsou zařazeni hráči s aktuálním elo 1575 a vyšším (viz. elo žebříček ), do kategorie B hráči s aktuálním elo nižším než 1525. Noví hráči a hráči s elo v rozmezí 1525 až 1574 si mohou zvolit, v které kategorii budou hrát. Muži a ženy hrají společně, záleží pouze na výkonnosti určené elo žebříčkem.

Kdo se může zúčastnit:

Hráči od 18 let, kteří již minimálně 5 let nejsou registrováni v republikovém ani zahraničním badmintonovém svazu. Účast je povolena i hráčům, kteří sice registrováni jsou (nebo jsou neregistrováni méně než 5 let), ale hrají poslední 3 roky nejvýše některou z městských nebo oblastních soutěží a nikdy nehráli turnaje dospělých kategorie B a vyšší.

Pokud se hráč, který již v souladu s propozicemi někdy hrál SOTX Tour, později u svazu zaregistruje, může hrát naše turnaje i nadále.

Systém turnaje:

Obě kategorie hrají švýcarským systémem na 6 kol, utkání se hrají na dva vítězné sety, přičemž první dva sety se hrají do 21 bodů a případný třetí se hraje do 11 bodů.

Míče:

Hraje se se žlutými plastovými míčky Yonex Mavis 350 (modrý pruh - střední rychlost). Míče dodá pořadatel.

Startovné:

299 Kč, platí se v den turnaje při prezentaci (platí se hotově, nebude možné platit platební kartou).

Přihlášky:

Přihlásit se můžete v podmenu Obsazovačka nebo na na mail info@ebadminton.cz. Požadované údaje jsou jméno, příjmení a e-mail. Zasláním přihlášky zároveň potvrzujete souhlas se zněním propozic a to, že vyhovujete požadavkům na účast.

Cíl turnaje:

Cílem turnaje je především se dobře pobavit a zahrát si. Vzhledem k systému turnaje (viz. Časté dotazy) je turnaj vhodný pro hráče všech výkonnostních úrovní.

Ceny:

Věcné ceny od partnerských firem (za pořadí v obou kategoriích, ocenění nejlepší ženy, losované ceny).

Organizátoři:

Věra Smilová a Ondřej Hájek

Další:

Účast na vlastní nebezpečí a vlastní zodpovědnost.

Hraje se dle pravidel Českého badmintonového svazu.

Organizátor má právo na odůvodněné změny.

Podáním přihlášky potvrzuje účastník souhlas se zněním těchto propozic.

Vyžadujeme obuv nezanechávající stopy a nikterak nepoškozující hrací povrch.

Žádáme Vás o dochvilnost, turnaj začne přesně v 16.00 hod. Kdo se nestihne prezentovat do 15.45, nebude moci již hrát.

Švýcarský systém zaručuje, že všichni odehrají podobné množství zápasů (v případě sudého počtu účastníků odehrají všichni přesně stejný počet, v případě lichého počtu účastníků, či zranění nějakého hráče v průběhu turnaje mohou někteří účastníci odehrát o jeden zápas méně).

Prosíme, abyste si udělali čas na celé odpoledne a večer, ať svým odchodem nenarušíte běh turnaje.

Vyhrazujeme si právo změnit systém turnaje podle počtu přihlášených, snaha bude o to, aby si všichni zahráli co nejvíce.